Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Andi Shkoza - Rudina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente

Asnjë Koment

16/03/2009

2009-03-16T12:37:56+00:00

Muzika & Teksti:

Andi Shkoza

Këngë e albumit:

"Albumi I 2- Te"
Lapsin ne dore e mora
Dhe fleten e bardhe si bora
Dhe me shkronja te medha
Emrin e Rudines une shkrova
O dhe me shkronja te medha
Emrin e Rudines une shkrova

(refren)
O Rudina ti pse me le?
Pse me fute te gjalle ne dhe?
Pse me le ti ne vetmi?
Te dashurova si cdo njeri

(2 here)
Debora e bardhe
Sapo kish filluar
Lapsin e lashe
Rudinen per ta takuar

(refreni)

(2 here)
Debora e bardhe
Qerpiet e saj mbuloi
A kjo zemra ime e vogel
Sot filloj te dashuroje

(refreni)


Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet