A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Andos

Veri Dhe Jug ➡ North And South

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Selja


Veri Dhe Jug

O moj ti me sytë e zi
Që ke flokun porsi ar
Se po s'erdhe unë do të vij

O moj to me sytë e zi
Që ke buzën si qershi
Se po s'erdhe unë do të vijj

Ref.:
Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

O moj to me sytë e zi
Me vështrimet si rrufe
Se po s'e dhe unë do të vij

O moj ti me sytë e zi
Që ke buzën si qershi
Se po s'erdhe unë do të vij

Ref.:
Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

O moj ti me sytë e zi
Me vështrimet si rrufe
Se po s'erdhe unë do të vij


North And South

Oh, you with black eyes
And with hair like gold
If you are not coming I will come

Oh, you with black eyes
And with lips like cherries
If you are not coming I will come

Ref.:
Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Oh, you with black eyes
And with looks like lightning
If you are not coming I will come

Oh, you with black eyes
And with lips like cherries
If you are not coming I will come

Ref.:
Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Oh, you with black eyes
And with looks like lightning
If you are not coming I will come

Oh, you with black eyes
And with lips like cherries
If you are not coming I will come

Ref.:
Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Shake and wave your scarf delicately
Come like a beautiful fairy
Beautiful is the dance
When the gazelles are dancing

Oh, you with black eyes
And with looks like lightning
If you are not coming I will come

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019