A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Magjia E Pyllit

Shhhhh,a dëgjuat diçka?
Me magjinë e tij pylli na tha diçka!
Mos lini që frika t'ju pushtojë,
pylli do që në trupin e tij t'ju ftojë.

Ditën,pemët e lulet shikojmë.
Natën,degjojme bufet,qe ne hije qendrojne.
Dhe dreret,brire-degeze,
naten shikojne yjet ne driten e nje heneze

Pylli ka kaq harmoni,
prandaj,frike mos kini.
Me magjine e tij pylli na fton,
dhe jeten tone na e zbukuron!

- poem written by Anife Kulla


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  1  • More From Anife Kulla:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019