Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anika Berisha
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Anika Berisha është këngëtare e njohur. Anika vjen nga nje familje muzicientesh. Ajo eshte mbesa e Tomor Berishes dhe xhaxha ka Robert Berishen.

Qe e vogel ajo me zerin e saj te bukur punonte kenge te ndryshme per femije. Me ato kenge ka marre edhe shume cmime ne koncerte muzikore. Tani ajo ka edhe motren e vogel e cila eshte kengetare Alda Berisha.

Shkollen fillore e vijon ne sh.k "Dardania" Prishtine dhe jeton ne Dragodan. Jeton me nenen babain dhe motren Alden.

Në Korrik 2012, Anika Berisha & Alda Berisha marrin pjesë në Kosova Fest Kids 2012 me këngën "Jo Jo Jo".

Në Shtator 2014, Anika Berisha & Alda Berisha marrin pjesë në Vihuela Fest 2014 me këngën "Botës Shqip Le T’i Këndojmë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist