Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anisa Dervina - Histori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Histori" kënduar nga Anisa Dervina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enis Bytyqi - Histori

Je ajo qe du gjith jeten
Te ty e gjej edhe vetveten
Jete, te kam dasht per dy jete
Aman!

Falem, falem
E di nuk ki akull n'vena
Falem, falem
A te kujtohet kur the
jena pergjithmone
dot s'e mohon ket dashuri aaa

[REF. 3x:]
Ma more dashurin
sikur nuk e kisha kurr
e shkruve historin
me nje fund te hidhur ishmin ne
Mall per mu ti a ke?

Po te kisha gur
s'kisha qar per ty
kujtime, mendime
po me sillen ne kry
Jo jo, nuk u ba vone
te jem pergjithmone ne te dy

Shpirti flak, flak
Ka nevoj per pak dashni
Flak, flak
zemra m'digjet veq per ty
Flak, flak
Po, po, flak, flak
per dashuri

Shpirti flak, flak...
per pak dashni...
shpirti flak, flak...

[REF. 2x:]
Ma more dashurin
sikur nuk e kisha kurr
e shkruve historin
me nje fund te hidhur ishmin ne
Mall per mu ti a ke?

Ma more dashurin
e shkruve historin
Mall per mu a ke?

Besa - Histori

Mund t’me shohesh poshte
Mund t’me flakesh pas
Mund te besh me mua sic ke bere cfare ke dash’
Shpirtin ma ke marre
S’kam me cfare humbas
Force
T’mos harroj kush jam
Lot
Te ringrihem prape
Te hedh nje hap
T’mos kthehem pas

[REF.:]
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr
Kur historia te ktheje
Do kerkosh t’fundit here
Te te mbaj ne gji te t’i fal une krejt
Te duash ty eshte parajse ne ferr

Te besova ty ne cdo cast, cdo marrezi
Te mendova ty dhe kur trupi me kish ngrire
Zeri im u ngjir, therras fort emrin tend

Force
T’mos harroj kush jam
Lot te ringrihem prape
Te hedh nje hap
Te t’le ty pas

[REF. x2:]
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr

Me fal qe erdha sonte pa njoftim
Per mua s’ka mbaruar ti e di...
Nje shprese e kam une ende
Se do t’gjej diku prape
Ai qe do me shume jo nuk fat
Se kur do me shume jo nuk ke fat

Lot

Lot

Force

Force

[REF. x3:]
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr

Nita Latifi - Histori

Mirë u bo që shkove, e u ndamë
Mirë u bo se frymën ma ki zanë
Mirë qe i gjujta sendet e tua
Se këtu dashni nuk ka

Femrat mo nuk t'lojnë mi gjujtë me gurë
Se ato nuk janë më si dikur
Ja teprove shumë, më lëndove shumë, tash mos luj,
U pendove n'fund, kur e kuptove çka ki humb

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din që shokët e tu?
Kanë qenë edhe shokët e mi
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...

Mirë u bo që shkove, e u ndamë
Ti nuk ishe princi jem i bardhë
Mirë u bo, i qela sytë me kohë
Deri sa s'është vonë

Femrat mo nuk t'lojnë mi gjujtë me gurë
Se ato nuk janë më si dikur
Ja teprove shumë, më lëndoves shumë, tash mos luj,
U pendove vonë, kur e kuptove çka ki humb

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din që shokët e tu?
Kanë qenë edhe shokët e mi
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din sa herë ta fala çdo gabim?
Jeta jeme ishe ti...
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...


Publikimi: 05/06/2011
Festivali: Top Fest 8Më Shumë Këngë Nga Anisa Dervina:


Komente mbi këtë këngëAnisa Dervina - Histori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Histori".
3. Video është e këngës "Histori", por nuk këndohet nga Anisa Dervina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.