Anisa Frasheri Poezi
Anisa Frasheri

Tema: Poezi Për Pranverën


Pranvera

Ngjyra-ngjyra mrekulli
lulja me e bukur cel ne fillim
Zogjte fluturojne ne rrezet e arta
lugina mbushet me kaltersi
Ajo te therret te luajm te lodrojme
dhe bashke me te te fluturojme
dhe ne me zogjte me gezim shkojme
e bashke me pranveren lojen fillojme

- Poezi nga Anisa Frasheri


- U dërgua nga Anisa -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0