Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranvera

Ngjyra-ngjyra mrekulli
lulja me e bukur cel ne fillim
Zogjte fluturojne ne rrezet e arta
lugina mbushet me kaltersi
Ajo te therret te luajm te lodrojme
dhe bashke me te te fluturojme
dhe ne me zogjte me gezim shkojme
e bashke me pranveren lojen fillojme

- poezi nga Anisa Frasheri


- Poezia u dërgua nga Anisa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  24

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet