Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bora

Kur kristalet e para rane ne toke
dimri erdhi pa pritur kot
Nga qielli i hapur 2 pika lot u rezuan
ne fytyren e femijeve
syte i vezulluan
Si erdhi ky dimer keshtu?
A mund te ma tregoni?
Vetem me nje kristal
dhe mrekullia filloi
Gjithshka qe nje femije enderroi
priti e priti
por kjo bardhesi sot startoi

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet