Më mbaj mend (për 1 muaj)

Deti

Naten i trazuar
Diten i qetesuar
Qe te lahen femijet
me gezim e deshire
Me valet e tua te perplasen ngadale
per te pare bukurite e shpirtit tend
Neper brigje te qendrojne dhe kala te ndertojne
se keshtu e ka jeta
kenaqesi e ngateresa

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet