Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Vitin e Ri

Dimri

kur floket e bores rane ne toke
Dimri erdhi me shkop ne dor
Toka u mbulua me qilimin e bardh
dhe bora binte si kristal
Nga xhami femijeve po ju dukeshe fantazi
por ne te vertete
ishte nje mrekulli
Nuk e di si e perjetova
ate moment kur bardhesine veshtrova

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  133

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet