A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta

Ngjyra ngjyra mrekulli
Mbreteresha e arte lodrun ne pafundesi
Me frutat e shijshme qendisur me ar
sa bukur duken vallus ia kane marr
S mund ta haros vjeshten e arte
kur tavolina mbushet me rrush e me dardh

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  42

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019