Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dua Te Te Harroj

Mes tymit u zhduka
qe ti te mos me gjeje
por ti je vete mjegull
qe dhe tymin e munde.

Nje nate u largova
qe te mos me shikoje
por ti je erresire
dhe naten e ke mike.

U struka e vogel
ne qoshen e dhomes
por ti ishe muri
ku une vrava koken.

Prandaj su lardova me nga ti
se ti ishe ajo qe kerkova.

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet