Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enderroj

Enderroj te isha flutur
qe mbi lule te qendroja.
Enderroj te isha zog
qe mes qiellit te fluturoja.
Enderroj te isha lule
qe mes barit te lulezoja.
Enderroj te mbeten femije
qe mes lodrave te gezoja.
Enderroj,enderroj
Dhe gjithmone enderroj.

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet