Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesit Tim

Mesuesi im i dashur
ty te dua dhe nuk
te harroj sepse ti
me bere qe te mesoj.

Ne klasen e pare ne
u takuam une ty s'te
njoha sikure te ishe
i huaj.

Na mesove na edukove
na the te respekt-
-onim dhe te
duam.

Ishim bashke
pese vjete na
mesove edukove.

Por tani jemi
rritur jemi ne
fund te vitit ty
mesues ste harroj.

Mbetem me lot
ne sy permallo-
-hemi per ty.

Na the me trishtim
mesohuni edhe pa mua
mos qani se do te vi
t'ju vizitoj.

Por une su permbajta
iu hodha ne perqafim
te gjithe me lot ne
sy i thame

LAMTUMIR.

- poezi nga Anisa Berisha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  40


Më shumë nga Anisa Berisha


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet