A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Trimat E Lirise

Gjdoher ne Pranver
lulkuqet lulezojne
per gjkun e trimave
qe ran deshmore.

Ne fush dhe ne bore
me pushk ne dore
trimat e lireise
legjendaret e pavarsise.

Sollen nje REPUBLIK.

- poezi nga Anisa Berisha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019