Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Hartimi Dhe Debora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Ja zilja ra kemi hartim
ka gjalleri dhe frymezim
por per cudi shikoj nga jashte nje zog na fton cukit ne xham

Bora e bardhe pemet mbuloi
cudi me pare si nuk e pame
i vogli zog shpejt fluturoi ti shkojme
nga pas me gaz na fton

oooooooooo

Ja po ulet mbi oborr
lehte-lehte kjo debore
O sa na gezon
dhe si zogj na fton
ja te qeshur ne vrapuam
pame mimozat qene mbuluar
o sa u cuditem zemrat na trokiten
ja te qeshur lozim ne si femije
gjuaj une me fort gjuan ti
Shpejt harruam se ne kishim hartim
hej ti shok pse gjuan kaq fort

Ja zilja ra sa shpejt mbaroi kjo ore
Me sy te qeshur ne mesuesen shikojme
prape si femije qendrojme shperndare ne oborr
Nuk kemi faj fajin e ka kjo bore


Ky tekst u dërgua nga  FatojaAnita Bitri
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/01/2009


Anita Bitri - Hartimi Dhe Debora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hartimi Dhe Debora".
3. Video është e këngës "Hartimi Dhe Debora", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 1