Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Anita Bitri - Fat Dhe Jetë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Flamur Shehu

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Festivali i 30-të në RTSH
ABRA -- KADABRA

Abra -- Kadabra
Abra -- Kadabra
Abra -- Kadabra uah...

Më thuaj letrat vallë kush ti lexon
Kush të tregon i dashur fatin se ç'thotë
Në yje, qiellin cili vallë ta shikon
E cili ty të mbush, me shpresa aq kot

Se kur më mbyllesh në ndonjë kafene
Dhe nuk e di i dashur se unë të pres
Ti dashurinë para syve e ke
Dhe pret ta thotë, ty filxhani i kafesë

Pse kërkon, sonte pse kërkon ta dish
Ç'do të ndodh nesër, fati nuk ta thotë
Nëse ti pret, që nesër të më vish
Eja, eja, ti sot
Eja, eja, ti sot.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet