Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Fustani I Bardhë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Në ëndërrime o e dashur sheh fëmininë
E ndër vegime ti me mall kujton rininë
Por ato shkuan, vitet kaluan
Fustani i bardhë ty të pret tani

Me të bardha me të bardha veshur-o
Zbukuruar si ylli i mëngjesit-o
Babai nëna të gëzojne vashëzo
Si ëndërruan, shpresat kot s'u shkuan

Këta lotë, këta lotë që ke ti
Lëri nazet, nazet lëri moj tani
Se ti djalin nuse moj e zgjodhe vetë
gaz për ty në jetë

I ke naze gjithë këto
Gjeraqinë e bukur-o
Po pse bën sikur nuk do
Merr shaminë e dhëndrit-o

E në valle pri me gaz
Ti në krye, neve pas
E kënga le të buças
E bardha nuse

Gjithë të mirat të urojmë jet e mot
Gazi yt edhe i yni është sot
Ndaj me ty dhe zemra jonë sot këndon
Lumturi të uron

Me të bardha, me të bardha veshur-o
Zbukuruar si ylli i mëngjesit-o
Shoqet radhë të qëndrojnë rotull-o
Sonte të kanë
Me ty nesër s'janë
Anita Take
Publikimi: 01/12/1960


Anita Take - Fustani I Bardhë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fustani I Bardhë".
3. Video është e këngës "Fustani I Bardhë", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0