A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Anjeza Qose - Gabimisht


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/05/2007

2007-05-27T00:00:00

Participating in

Top Fest 4It's a long time that we try finding the lyrics to "Gabimisht" sung by Anjeza Qose.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Sabri Fejzullahu - Gabimisht

Si duhangji pa cingare
sikur xhepi bosh pa pare
i dashurum pa dashni
ku jam zemer un pa tyy..

Ref. 2x:
Gabimisht kush dashuron
ndarja shtrejt i kushton
rrezik ishte, zgjidhje nuk kishte

Ah shum merak lidha ne ty
po ne fund zemra mu thy
dashnia qe ma ke dhann
mir mka bo e keq mka lan

Ref. 4x:
Gabimisht kush dashuron
mdarja shtrejt i kushton
rrezik ishte, zgjidhje nuk kishte

Durim Malaj - Gabimisht

Një zemer pa faj
ne dashni beson
se e lëndon tjetrin
në mendje nuk ish kon
çdo njeri i mir
mashtrohet në jet
se e sheh gjith botën ashtu siç osht vet

REF: Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabim që për ty
e harrova vetën
kush jeton me rrena
se don të vërtetën
çdo njeri i mir
mashtrohet në jet
se e sheh gjith botën ashtu siç osht vet

REF: Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Mentor Kurtishi - Gabimisht

Shko mos më thuj as lamtumirë
Ktuu fundi paskaa qennnë
Shko ndoshta gjen edhe më mirë
Qdo fillim dhe fundi i vjen

Po na ndan kjo natë e zezë
Në takim nesër nuk pres
N`vendin ku jemi taku
Do t`mbetet pa ty pa mu

Ref: (2x)
Unë dhe ti me një qytet
Gabimisht ne u pam
Gabimisht u dashuruam
Gabimisht ne u ndaaam..

Mos mos ma fshi lotin në sy
Se unë dua të qaj
Kjo është nata e fundit për ne të dy
Hera e fundit që në prehër të mbaj

Po na ndan kjo natë e zezë
Në takim nesër nuk t`pres
N`vendin ku jemi taku
Do t`mbetet pa ty pa mu

Ref: [4x]
Unë dhe ti me një qytet
Gabimisht ne u pam
Gabimisht u dashuruam
Gabimisht ne u ndaaam..Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019