Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Sejdia - Ku Ta Gjej Daullen Gjyshi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Keni pare a skeni pare
Nee pallat kemi nje djale
Prinderit halli i ka zen
Se ben naze ne te ngren
Ne kuzhine e ne ballkon
E ndjekin me pjate ne dore


Qejfin mamit mos ja prish
A tu befsha nje thel mish
Un se ha thelen e mishit po si ra daulles gjyshi
Je ne vete more beni
Ku ta gjejme daulle skemi
Ska daulle
Jo nuk ka
Epo mir dhe un nuk ka
E menduar thot mamaja
O gjysh ne gjeti belaja
Na ngeli djali pa ngrene
Skuqet gjyshi koken tund
Merr legenin nje bastun
Qe ti behet qejfi benit
I bie gjyshi legenit

Ky tekst u dërgua nga Rumejsa ☺☺☺


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 31/05/2015
Festivali: Junior Fest 2015


Komente 1


Anjeza Sejdia - Ku Ta Gjej Daullen Gjyshi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Ta Gjej Daullen Gjyshi".
3. Video është e këngës "Ku Ta Gjej Daullen Gjyshi", por nuk këndohet nga Anjeza Sejdia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.