Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Anjeza Shahini - Uje Ne Shkretetire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/03/2014

2014-03-08T14:59:12

Muzika:

Mario Deda

Teksti:

Olti Curri

Video Produksioni:

Id Video Production

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 13
Verse. 1

Lart në yje
do ta gjej unë rrugën që më sjell tek ti nuk ndalem
larg në ëndërr
do e gjej një ishull që do të jetë për ne të dy
bulza uji ndjek në shkretëtirë
gjurmët tua dielli mi tregon

REFREN:

Lart në yje
Fatet tona në një rrugë të vetme udhëtojnë
Dhe hapat i mbaj
Dhe koha u ndal
E ndjej të kam pranë
Me lotët kristal me buzën në gaz
Më prek ti ngadalë

Verse. 2

S'jeee i vetëm
Se një tjetër shpirt kërkon për ty
pa ndalur
S'jeee i vetëm
dhe një herë po të jetoj do të jem unë prap me ty
Në një det kujtimesh lundërtar
Unëe dhe ti në jetë dy udhëtarë

REFREN:

Lart në yje
Fatet tona në një rrugë të vetme udhëtojnë
Dhe hapat i mbaj
Dhe koha u ndal
E ndjej të kam pranë
Me lotët kristal me buzën në gaz
Më prek ti ngadalë


Më Shumë Këngë Nga Anjeza Shahini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet