A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mendim

Hedh vështrimn ndër yjet
Me një shpejtësi tej asaj të dritës
Fluturoj në kufijt e pamatshëm
Përqafoj universin
Shëtis i lirë
Ndër galaktika e nebuloza
Në kërkim tokash të reja
S'ka ma të bukur
Se ajo ku linda
Ku jetoj
Falënderoj Perëndinë
Që me dha mëndimin
Për me udhëtue në gjithësinë
E me u kthye përësri
Në Atdheun tim të shtrejtë
Në Shqipëri !

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019