Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Jetim Ti Jetim Une

Rruget plot erresir veten se gjej as kund nje zhurm femirore po ndegjohet gjith kund erresira per mua dhe per ty ti po qan per nje gje qe nuk e ke shikuar une jam nje i rritur ti je nje femij na kan len jetim te dy ne vegjeli nuk i njohim fytyrat e prinderve tan dhe kurr mos me then fjalen bab e nan ska kush ta pushtoj trishtimin e as lotin pa familje e pa ngushllime ne te dy e mbushim motin shum vite po kalojn vuajtje e plot trishtim duke vajtuar per nje emer qe na mbeti jetim

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0