Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Bote

Mirembrema bot!
po te drejtohem me mirmbrema pasi qe vetem nata me sjell ndermend boten e njerezit e saj..
Bote me par ti shkatrove boten time
mos ndoshhta gjelozove ne bukurin e saj
Apo urreve lumturin mbrenda saj
qte beri qe te ma shkatrosh ate
qfaj pati ajo..?
Ishte shum e vogel per te krahasuar me forcen tende
ishim vetem un dhe aj.
qte hyri ne rrug ty jeta jon
keshtu je mesuar te kesh ne dor jetet e te gjithve
qfar pate ti bot tme shkatrosh mua e mbi te gjitha ate te vetmin tim
Pastaj qfar arite bote
ke shum njerz mbrenda vetes t cilet meritojn shkatrim pse u lidhe per ne
Betohem qe ishte gjithqka shum e vertet
madje skerkuam asgje nga ti
do te na mjaftonte te ishim pran njeri tjetrit bot
perse se lejove..?
per lukset tona ne kishim endren bot,
Nga ti kerkuam vetem lejen
E kupton tani sa mizore sa shkateruese je ti bot
Te urrej kot qe ke bukurit e tua e mrekullit
sje asgje tjeter veq se nje iluzion bot
Uroj t largohem sa me shpejt nga ti
E tani vafsh ne djall bashk me nejrzit e tu t kot
fundi fundit dhe ti do shkatrohesh njejt nje dit

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1