A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja

Dhe sot ja desgjoj zerin e embel
dhe sot ja veshtroj syytt e zjarrt
e desha o miq me gjith zemer
mesuesen e klases se pare

Ajo me mesoi si te shkruaj 2 emra :atdhe dhe nene
keshillat,qortimet e saja
aq mbresa ne shpirt me kan lene

Dhe dora qe dridhej nga pak
nder flok serish e ndjej
Enderrimet e mija miturake
nder syt e saj un prap i gjej

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019