Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentori

Sa luftuan kta trima
Sa gjak u derdh
Sa femije u vran
Sa femije mbeten pa babë e nan

Ne fund me 28 netor 1912
Ismajl qemaili
Me flamurin me shqiponjen 2 krere
na jep emrin me te bukur
jem shqiptar me bes e nder

Kete flamur kuq e zi
U desh ta ngritnim per liri
Dhe ja me 28 gjaku i derdhur
Do te kujtohet
Por,, kur nuk do harrohet !!!!

- poezi nga Poet Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  134


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet