A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Skëndërbeu

Hypur përmbi kalë,
trimi ynë shqipëtar,
që luftoi për atdhe
dhe quhet Skëndërbe.

U ngrit flamuri i parë,
në Krujën e shenjtë.
E shkruajti me arë,
fjalën shqipëtar.

U gëzua Shqipëria,
e gjithë shqiptarët në botë,
që na erdh pavarësia,
e pritur shumë kohë...

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019