A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nëna

Një emër i ëmbël e me dashuri,
është emri i nënës së shenjtë.
Fjalë më të ëmbël nuk ka bota,
që sjell buzëqeshje në këtë jetë.

Nënë moj, e dashura ime,
të qoftë falë respekti e dashuria.
Ty, që jet kuptimin e jetës sime,
ty të bekoftë perëndia.

Nënë moj,të premtoj,
që zemrën tënde gjithnjë do ta gëzoj.
Asnjëherë s'do të lëndoj,
dhe kurrë s'të harroj...

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  77

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019