A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lypja

Ai kishte mallë
për fat i cili i dukej
sikur feniksi shumë
larg.

Ai edhe për ujin
kishte mallë, dukej larg i pastër si kristal.
Edhe për frute kishte mallë,
ngjyra e të cilave e lente pa fjalë.

Porse qka lypte ai
më së shumti në jetë,
ishte në majë të malit
të jetës, gruaja e vërtetë.

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019