Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Per Nënën

Nënë Per Ty

-Rruget e jetes i emerova sipas emrit tende Nënë
Ty ta kushtova fjalen me te shtrenjte ne Botë Nënë
Sfidat, sprovat i kalova me lehtesi sa her u permende Ti
Akullnaje e lundrueshme eshte kjo jete Nënë ti shpresë më dhe...
Fytyra jote Nënë ne erresire shendritë
Distanca e larget me ty mu ma shtone merzine

-Pas ksaj Jete te mjere kur ti sdo jesh atëhere
Do te mbetesh embleme, motivim per njerzine
Nënë pa ty e humbë fuqine...
Fjalë e parë ne kete Bote je ti o Drite
Ne zemren time ke mbjelle dashurine aty ku do jesh Ti
Me ty Nënë zgjohem qdo mengjes, pa ty Nënë mbrëmjen se pres

- poezi nga Poet Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  55


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet