A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Pa Titull

pa titull mbeti kjo dashuri
e shenuar ne ditarin plot shpres
nje zemer e vrar me lutje
e nje shpirt qe po vdes
pa titull u konsiderua kjo bote
deshmitar i plageve te dashurise
nje enderr e lare me lot
simbol i pavdekshmerise
plot endrra ne nje shpirt te coptuar
nga nje bote mizore
shum zemra te ndara
e te tjere te kapur per dore
furtune e shpirtit qe qan
ne mbremjet e errta te eres
pret nje ze ta therras
tjet simbol i pranveres
shum lamtumira u than
si pasoje e lendimit
shum te tjere u ndan
nga plagt e njerezimit ...

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019