Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28, 29 Nentori

28 nentori dite e bekuar,
29 nentori dite e cmuar,
te gjithe shqiptaret po festojne,
per shqiperine tone te cliruar.

shume vende u perpocen ,
shqiperine ta mundonin,
por diten e pavarsise,
nuk munden ta nderronin.

luftuam dhe luftuam,
shume gjak dhuruam,
token tone e pasuruam,
me gjak te paster shqiptari.

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 3