Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Afer Teje

Vec dhe niher na dojna mu pa
Me u kthy kohen e vjeter
Q'do nat yjet me kan ra
T'kam mendu ty asnje tjeter
Se di as vet se si u ndam
E sot cojna Inate
Qysh prej asaj nate
Na vec cojna Inate

M'duket sikur n'anderr
Folem pak vec per hater
Kena kalu shum sene
E sedi a i ki n'mendje
T'lutem mos dil prej teme
Hy pak n'zemren teme
Nuk kam pas tjera ndjenja
Hala ti je m'rena

Se m'ra era lules,kur dje un ty
Vet t'pash prej rruges
Perpak mu duk sikur krejt ti fala
Kur dje un ty perpak nuk t'ndala

A ja vlen per dy fjal na me u nda
Aja vlen inati na me mbajt
Se malli o teper i rond
Jo nuk muj un ty me t'lon

Vec dhe niher na dojna mu pa
Me u kthy kohen e vjeter
Q'do nat yjet me kan ra
T'kam mendu ty asnje tjeter
Se di as vet se si u ndam
E sot cojna Inate
Qysh prej asaj nate
Na vec cojna Inate

T'pyta para ku je sonte
M'ra n'mend ftyra jote
Kurr i pash kto kujtime
U thellova ne mendime
Po Po jam ai i njejti
Nuk e di as a ja vlejti
Jena prish per dy llafe
M'ktheve masi t'pash n'kafe

Bile me shoqen tone
T'prita po jo, nuk ma cingrove
T'prita po jo, nuk u afrove
Zemra po m'rreh, ej krejt ma terrove

Nuk e di a me thon vec nji fjal
Me t'kerku tash,a ma kishe fal
Loti m'pikon nese s'afrohesh mem nal
O shpejtu shum, zemra prej veni me dal

Vec dhe niher na dojna mu pa
Me u kthy kohen e vjeter
Q'do nat yjet me kan ra
T'kam mendu ty asnje tjeter
Se di as vet se si u ndam
E sot cojna Inate
Qysh prej asaj nate
Na vec cojna Inate

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0