Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Dashurie

Ti Je Une

Ti je ma shume se nji anderr
Je dhimbje qe fle ne gjoksin tim te lodhur
Je cdo gje dhe asgje ne te njejten kohe
Kur them asgje, nenkuptoj se pa ty i tille jam ne kete Bote
Je dashurie e pare, shikimi i pare i syve te perlotur
Je buzeqeshje e gjakosur, je arome qe te ve ne gjume
Ti je kenge vaji, ti je mall shekullor i zemres se thyer
Ti prehja e shpritit tim, bukuri e magjepsur kur nata erresohet
Me lere te jetoj kete jete duke mos u ngopur me pamjen tande
Me lere ti numoroje vitet duke te kujtuar ty
Me lere te jem te ti, se ti je vete une.

- poezi nga Poet Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet