Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Er Nje Cast

Mbi fijen e flokut tende te verdhe
Ledhatoj shpirtin time te njome
Mbi fustanin prej mendafshi
Ndjej arome trendafilash

Floket e gjata prekur ne bel
Ije-fije i puth dhe i perkedhel
Gishtat rreshqasin mbi fustanin e holle
Mbi buzet e tua aromen shijoj

Floket e verdh shkelqejn si dielli
Ndersa trupin tende e rrotulloj me duar
Fustani i mendafshit shpirtin ma ndez
Belin ta puth lehte per nje cast ne heshtje

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0