Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Luigji Dhe Fan Noli

Per luigjin dhe fan nolin
Askush mos te kjan
Ata ishin ata shkuan
n'itali luigjin e vrane

N'itali kur nisi me shkue
Lamtumire kosova jlnane
Shqiperia met tu vajtue
Gjith per ty me lot qane
Thuj hershovit te lshovt toka
Si kosova logusllavin
Ate e din e gjithe bota
Se kosova eshte shqipri

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0