Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Jom Lodh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jom Lodh".
3. Video është e këngës "Jom Lodh", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anonimos - Jom Lodh  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/08/2009

2009-08-22T18:09:33+00:00reff : jom lodh tash du me pushu, sskom zemmer jeten me jetuu, shkowa tjetter jete se smujjta me duru, se krejjt qka i pata posht em kan gju (2x)

1.Shum po kujtonna pse po rri weq nmendime,
athu weq zzoti madh mun mi bo do ndryshimme,jom krejt i habitsheemm e i msheLun me dry,krejjt njerzzt mu kan gerdit sdu me i pa me sy,kjo jett me shum wepra me 100. mijje telashee,e bona se bona bona si me u kon meLaqee,kjo jett pom habit,krejjt ment mi ka qiit,edhe gruja me dy tre fmii deL per pare mu shitt, a osht kjo normaLe heej apo doket nrregulL, shkoo pastrojji syt se tu kan bo krejjt mjegulL, kejjt pot kqyrin met honger a thu ti qaa ki, a thu sjje normaL a thu zemmra tu ka nxi, me u afru met kallxu , nashtta pak pe teproj, qddo dit e qdoo nat weq rrugdaLjje po kerkkoj. i lutnna zotit tash qa kom bo , krejjt me ma faL, se jomm kon shum i ri e qddo fjaL e kom mar si prraLL!!

reff : jom lodh tash du me pushu, sskom zemmer jeten me jetuu, shkowa tjetter jete se smujjta me duru, se krejjt qka i pata posht em kan gju (2x)

2. Qdo fjaaL qe folet kurr nuk harrohett, qddo emer qe permennet gjithmmon n`wepper kalLxohhet , kjoo jeett eshte shum e qett po e kan prishum tet shkrett, nuk osht kjjo e drejjt shum mbrapa keemi mett, nuk di pse u rritta kur seen tmir nuk priita, a thu wjjen qajo driita bomi bashkk e qelet ditaa, se jomm lodh me qitt jeten e po duhesh me pushu ,jom bbo si njeeri eger dit e posht jomm tu shku, nen sttop tu bo tkqqija e tu ni per diit tzeza, jon bo shum pak njerzz e ma shum warrezza nukk edi a osht nrregulL kjo qe po na ndodh, qddo njeri me probLemme nket jet u lodh, a osht kjoo normaLe heej apot dokkket mir, a pot doket mir a po ta bann ajo ftyyr, une smujj mo me duru , po du me jettu ner dhe weqq appet besimtar se sdu me ndrru kett fee.

reff : jom lodh tash du me pushu, sskom zemmer jeten me jetuu, shkowa tjetter jete se smujjta me duru, se krejjt qka i pata posht em kan gju (2x)


Ky tekst u dërgua nga Ttinna
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet