Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antonio Xhaferri - Këtu Lindëm Mos Harroni Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kam gjithë jetën time punë
Nëpër botë në emigrim
Një ditë e vendosa shokë
Të kthehem në vendin tim

Në Shqipëri në vendin tim
Jetën bukur rregullova
Edhe si për fatin tim
Miq e shokë të mirë takova

Ref.
Vendi jon është Shqipëria
Ju të rinjë ku po shkoni
Shqipërin pse po e lini
Këtu lindëm mos harroni

Të gjithë jemi bërë bashkë
Vendin ton ne ta ndryshojmë
Atje larg në emigrim
Asnjëherë më nuk do shkojmë

Ju që shkoni nëpër botë
Edhe vendin po harroni
Po ju them o miqt e mi
Kthehuni më mos vononi

Ref.
Vendi jon është Shqipëria
Ju të rinjë ku po shkoni
Shqipërin pse po e lini
Këtu lindëm mos harroni
Antonio Xhaferri
Publikimi: 21/01/2023
Muzika: Mario Bregu
Teksti: Antonio Xhaferri
Klarinet: Alban Berati
Video Produksioni: Kleudor MarraAntonio Xhaferri - Këtu Lindëm Mos Harroni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këtu Lindëm Mos Harroni".
3. Video është e këngës "Këtu Lindëm Mos Harroni", por nuk këndohet nga Antonio Xhaferri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Antonio Xhaferri:


Komente 0