Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Shqiperi O Nena Ime

Kam shum vite jam larguar
Po un ty ste kam harruar
Dhe kurr ste kam tradhtuar

Shqiperi o nena ime
Me ka marre malli shume
Se ti me ke shkolluar
Se ti me ke rritur

Me ke mbajtur gjalle
E te jam borxhli
Sa te dua Shqiperi
Se ti je si nena ime

- poezi nga Antonio Xhelili


- Poezia u dërgua nga Antonio Xhelili -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  15


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet