A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

APG - Vip


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

28/05/2007

2007-05-28T03:24:52


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vip" kënduar nga APG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

KAOS - Vip

[REF. ERMALI:]
Pse s'po rrin me neve
venin ktu e ki
Pse s'po rrin me neve
bonu sonte V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri
V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri

[LUMI B:]
Jena FAT po me Fat,
Shmekera me bark
Haverat e qart
Diplomat n'rruge e masterat n Club
P*** none, n'spot edhe para mahalle
Nese je free mos t vjen marre
S'ka s'di a vi, po du me t'pa n VIP
Tavolina full asnjo se bleva
Un' i shkoj n'shpi ti i shkon n'nerva
E din ku me ardh kur del
Prit e percjell, prit e percjell

[REF. ERMALI:]
Pse s'po rrin me neve
venin ktu e ki
Pse s'po rrin me neve
bonu sonte V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri
V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri

[VIG POPPA:]
Uh lalala
mos u shit, mos u shit
ti qik e shpis
Uh lalala ruju po rrshet
e po bjen n'dashni
ftyres si kyumm, thob si amber
s'po m'heket prej menve
shisha me shije t'pemve
CHAMPAGNE me ngjyre pembe
Ex, Hajde ex, pare CASH, pare CASH
Hajde ex, hajde ex
merre edhe shoqen, une hi n'mes

[REF. ERMALI:]
Pse s'po rrin me neve
venin ktu e ki
Pse s'po rrin me neve
bonu sonte V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri
V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri

[ERMALI:]
Hajde sonte rrina pak,
e pina pak, ikim larg
ma e mira veq te na,
veq te na
o-o T'tjert mundohen
e kurre s'ja dalin
o-o sonte pe marrim malin

[REF. ERMALI:]
Pse s'po rrin me neve
venin ktu e ki
Pse s'po rrin me neve
bonu sonte V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri
V.I.P, V.I.P
hajde ktu moj bukuri

Dardan Jashari - Vip

Strofa 1
Faj ty ste ka kerkush
Ti ke dasht me bo qka te dush
Qka ke lyp tash e ke gjet..

Ti ke dasht vip me u ba
Autograme me shpernda
foton tande me ta mbajt nkulet..
Yeaaah

Ref
Ti gjith kontra shkove (yeaah)
Qka ki dasht ti e bone
Ski pse mo, per mu me vujt (UUUHH)

Knaqu tash me jeten tande
Perplot fansa e autograme..
Un sjam loder e askujt (UUUHH)

OOHH OOHH
EU NOOO NOOO
NO NO NO NO
NO NO NO NO
NOOO OH
EEEEYYY

SAY HUU UHUUUUU HUH
HUU UAAHAAH AAH HaAHahaAaAa..

Strofa 2
Pare neja per cdo nat (naat)
Ntelefon ste lojn rehat (AAH)
Kto i deshte tash ti i ke..
( ee yeaa yeaah)

Fam e fansa ki gjithkund
Pergjithmone diqka ke humb (uuh)
Te kalumes shkelm ti i dhe..
(Yeaaaah)

Ref x2
Ti gjith kontra shkove (yeaah)
Qka ki dasht ti e bone
Ski pse mo, per mu me vujt (UUUHH)

Knaqu tash me jeten tande
Perplot fansa e autograme..
Un sjam loder e askujt (UUUHH)

Bridge
OOHH UUHH
HAH OOHH OOHH
HEEEEYY
NO NO NO NO
NO NO NO NO

SAY WHO
HUUHH OOOHHH OHH OOHH
HEEEEYYYY
GIRL

Ref
Ti gjith kontra shkove (yeaah)
Qka ki dasht ti e bone
Ski pse mo, per mu me vujt (UUUHH)

Knaqu tash me jeten tande
Perplot fansa e autograme..
Un sjam loder e askujt (UUUHH)

Ti gjith kontra shkove
Qka ki dasht ti e bone
Ski pse mo, per mu me vujt

Knaqu tash me jeten tande
Perplot fansa e autograme..
Un sjam loder e askujt..

Reexhi - Vip

REF x2 :
E bojm ma mir se secili reper ,
te na ski tjeter perveq atmosfer ,
jena qata qe smun na kopjojn ,
po vjen njoni knej qe kejt e dojn .

Verse 1 - M.I :
Jena na dy vipa a dini qe ju shtina ntripa
ajena t'ri a t'vjeter per mat fort nuk gjon tjeter
rep mat fort s'gjon kerkun se nuk ki
kejt neve na dojn perveq dove INAT - G [fuck]
Inat-g edhe atta qe sna dojn po vin vipat e ri qe inat-g've terr jau bojn

Reexhi :
Na kat shkojna dominojna me ni fjal ju bombardojna
juve na ju sakatojna se sene tforta na po bojna
jena dy vip has Vushtrrinali me ni emer BIG gjith
me thon FUCK INAT-G , inat-gve nuk jau don
REEXHI gjith po fiton e ka kap ni Mikrofon
e me rima tash ju rrxon
Jena FAMOUS jo menemadha kinga gjith s'merrum me zdrala FUCK ata qe jon baLa balat un me stop i nala , me ni fjal ti je flop e na jena BIG'z ON THE TOP [BIG'z ON THE TOP]

REF x2 :
E bojm ma mir se secili reper ,
te na ski tjeter perveq atmosfer ,
jena qata qe smun na kopjojn ,
po vjen njoni knej qe kejt e dojn .

Verse 2 - M.I :
Kejt neve po na dojn se jena ON THE TOP
na bojna senet mat forta me Rep edhe Hiphop
edhe Mikrofoni po na don pej neve u bo
repi jon po ju kallxon se si na nuk ka mo
JO jo jo JO JO me neve s'krahasohesh
pi thu vetit i fort po te na ti dopsohesh
jena t'ri po VIP prezentohum me ni sen t'ri
i dojm kejt qe na dojn FUCK FUCK Inat-G.

Reexhi :
Repin e boj me zemer e hot une ta bi
konga jem e para metesh unt sdin mu ngi
knej fresh vi zonin sdu me jau ni
permas veti 1milion teton big teton
tu ec gjon , muzika jon sosht monoton
Reexhi shum po tingllon si me kon me megafon
nuk o let po o ron hitin ton kur e ngon
Repi jon osht i pari se shum nice po TINGLLON.

REF x2 :
E bojm ma mir se secili reper ,
te na ski tjeter perveq atmosfer ,
jena qata qe smun na kopjojn ,
po vjen njoni knej qe kejt e dojn .
Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018