Më mbaj mend (për 1 muaj)

APG - Pa Ty (Feat. Alisiana)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

E di s'me dukej e vertete
Zemer qan si nje femije kur vjen ne jete
E di e di e di e di e di

Pa ty jam si syte
Qe nuk shohin me ne vendet qe nuk ka drite
E di e di e di e di e di

E di qe eshte shum pak
Me ta dhan kohen qe m'ka mbet
Kam me shume me t'dhan
Aq sa s'e mjafton nje jete

Pak osht me ta fal zemren
Po du me t'dhon me shume
Se s'je uj me u tret n'dhe
Edhepse me ngjyr si plumb

Je si gjume je si enderr
Dhe pse larg t'kam shume afer
Zhvillohen pran zemrat tona
E na nuk kena fjale
Me pershkru ngjarjen n'teater

Fjalt e teperta me dal dika
S'ja ni ça thu ça bon ti per ta
Mos harro qe sadoqofte rrin kot
Do sende nuk nderrojne

S'e kam fjalen per nje jete
Kur them qe kam me t'dasht gjithmon
Pergjithmon ke me qen ajo
E vetmja per mu ma e shenjta per mu
Tho gjithçka ty mos me t'hup

Edhe m'u kthy koha mbrapsht
Me leviz akrepat majt
Tjeter ane m'u sjell bota
E me çel pranvera n'maj

Per ty kom me kon çaj
Qe ke njoft diten e pare
Ai qe mund ta jetoj jeten
Veç diten kur ki me ardhe ti

Ref...
Hej une e di hej une e di
Qe pa ty nuk marr fryme
Je gjithçka qe kam endrru

Hej une pa ty hej une pa ty
Jam si zog shtegtar
Qe s'kam krahe me fluturu

Cdo dite e me shume shtohen vujtjet
Syte çesin lot
Ditet ecin kot
Cdo e djeshme s'dallon me sot

Jeto i vetem t'u rru me shpresen
Qe neser ndryshim ka
Dikuj qe o n'dhe t'huj

I rru n'zemer kujtimet
Po s'mundet m'u shty me kohe
Shpejt ikin vite e shekuj
Po jo edhe ti me to

Jam i sigurt n'vetvete
E nihem mir kur e thom
Qe nuk ka as s'ka me pas
Kur diçka qe zevendson

Tek une n'zemren tem
Je veç ti e s'ka tjeter
Kur shkruj per ty
Kom aq fjal sa s'ka leter

Kam shum me than
Muj me shpraz fjal me ton
Po prap po del pak
Me pershkru imazhin tend

Besom nuk eshte lehte pa ty
Tmerr esht jeta jem
Terr mengjesi jem
I çeli syt e m'dhem

Qe nuk shoh se nuk t'kom kur une du
Por dhe nese s'je me mu
Mos harro
Gjithmon ti je me mu

Ref...x2
Hej une e di hej une e di
Qe pa ty nuk marr fryme
Je gjithçka qe kam endrru

Hej une pa ty hej une pa ty
Jam si zog shtegtar
Qe s'kam krahe me fluturu


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiAPG
Featuring: Alisiana
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/05/2014
Festivali: Top Fest 11


APG - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga APG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga APG:


Komente 0