A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Drenica

-Drenice e lavdishme
Drenice heroike
O nderi yne
Shume trima rrite.

-Prej nga vjen Azem Bejta
Ne drenicen e lashte.
Luftoj per vendin e tij
Qe sot i lire eshte.

-Ahmet Delia trim,
Luftoj si shqipetar.
Ra heroikisht,
Si shume clirimtar.

-Tahir Meha trim
Nipi i Emin Latit,
Luftoj me armikun
Me plumba prej arit.

-O komandant Ademi,
Luftove per Shqiptari,
U bere hero,
Na dhurove liri.

-Komandant nuk ke vdekur
Komandant je i gjall,
Luftuat me shume trima
Luftuat nip e daj.

-Osman Geci trim
Nga Llausha.
Luftoj me nipa,
E si pushoj pushka.

-Halit Geci mesues,
Te vrane serbet barbar.
Lavdi te qoft
Fli i qete ne varr.

-Drenice zemra e Kosoves,
Zemra e Shqiptaris,
Balli yne
Djepi i liris.

- poezi nga Arbër Gecaj


- Poezia u dërgua nga ARBERGECI8 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  24Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019