A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Arben Ajdini - 28 Nentori


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/11/2017

2017-11-11T16:29:14


It's a long time that we try finding the lyrics to "28 Nentori" sung by Arben Ajdini.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Arben Ajdini attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Meda - 28 Nentori

Prej Lumbardhit nisen
Krushqit e pajtimit
Prej syve tnan lokes
Pikon loti gzimit

2x:
Dora e saj spushoj
Kurr tuj perkun djepa
Me i rrit Kosoves ooo
Djem si Sali Qekaj

Ref 2x:
Kanga ma e bukur zemrat naj bashkon
Zemra e madhe fal po kurr nuk harron
Me shkronja prej GJAKUT e shkrum historin
Do ta gzojm Kosoven edhe tan Shqipnin
edhe tan Shqipnin

Ne verrat e Llukes
Bjen nje qiftesi
Dora e pajtimit
Ne ket tok u shtri

2x:
Zemrat bahen bashk
Sikur mal me bor
Ketu ku Arsim Pergjeqaj
Ka emrin DESHMOR

Ref 2x:
Kanga ma e bukur zemrat naj bashkon
Zemra e madhe fal po kurr nuk harron
Me shkronja prej GJAKUT e shkrum historin
Do ta gzojm Kosoven edhe tan Shqipnin
edhe tan Shqipnin

Kanga jon e re
Vjen si valt e Drinit
Ktu ku esht Qel Ukaj
Lulja Dukagjinit

2x:
Ktu Avni Pergjeqaj
Me FLAMUR ne ball
Bashk me Artan Lekaj
Kangen naj kan fal

Ref 2x:
Kanga ma e bukur zemrat naj bashkon
Zemra e madhe fal po kurr nuk harron
Me shkronja prej GJAKUT e shkrum historin
Do ta gzojm Kosoven edhe tan Shqipnin
edhe tan Shqipnin

Mask's - 28 Nentori

The Mask's

Ref 1 : ( D.B.S )

flamuri valon ne trojet shqiptare
shqiptaret festojn ashiqaree
ngjyrat kuq e zi ma shum na I dojnaaa
symboli I shqiptaris eshte shqiponjaaa

reptur 1: ( D.B.S )

Flamurin qe ekom n'zemer osht me dy ngjyra
kuq e zi jom lind,kuq e zi mka fal natyra
edhe un sikur shum shqiptar nket bot
e ndjej veten krenar se jena ma t'fort
populli ma I mir qe ka egzistu najher
populli qe ka vujt ma shum,e meritat tmdhaja i mer
per 28 nentor, diten e flamurit
u bonen kejt bashk, e dhan besen e burit
Ismajl Qemjali njeri I plak, me mjeker tbardh
28 nentorin dit tflamurit e ka shpall
sa e sa vite kalojn e kalojn
emirin Ismjal Qdo vjet e kujtojm
Si Isa Boletini njeri me shum vler
si Bajram Curi ,njeri me karakter
si shum e shumm e shum, patriota tjer
kujtohen gjithmon,
edhe fmijet nklas tpar I msojn kush jon

Ref 1 : ( D.B.S )

flamuri valon ne trojet shqiptare
shqiptaret festojn ashiqaree
ngjyrat kuq e zi ma shum na I dojnaaa
symboli I shqiptaris eshte shqiponjaaa

reptur 2: ( H.I )

Jom tip I Rahovecit patjeter duhna me permend
e du venin tem,ma shum se qdo sen
shum ja vlen mi permend e mi majt en mend
patriotat si Tonin, Micin gjeth kem mi majt n'men
skulptura e tyne npark u vendos
njerz qe kalojn thojn , dheu I leht I qoft
kemi pas ni deshir , pavarsin me fitu
deshiren qe e kem pas , tani eshte plotsu
shtet tash jemi , shteti ma I rri
perkrahje tmadhe kemi , prej gjithkujt
e Nveqanti prej , nenes shqipri
edhe niher po ju thom jom shum krenar
qe jom kosovar e neper vena mrrjell
gjaku shqiptar tridhjet e gjasht shkronja i ka
gjuha jem KUQ E ZI PERJET, jon
fjal qe I shqiptoj nrefren yehhhhhhh

Ref 1 : ( D.B.S )

flamuri valon ne trojet shqiptare
shqiptaret festojn ashiqaree
ngjyrat kuq e zi ma shum na I dojnaaa
symboli I shqiptaris eshte shqiponjaaa

Intro : ( D.B.S )

Jehhh 28 nentori , dita e flamurit
Kjo dit kur nuk dot harohet
gjithashtu nuk do ti harojm edhe trimat ton
Tonin dhe Micin qe kan dhene jet
kan derdh gjak per ket popull ton jehhh

Ref 1 : ( D.B.S )

flamuri valon ne trojet shqiptare
shqiptaret festojn ashiqaree
ngjyrat kuq e zi ma shum na I dojnaaa
symboli I shqiptaris eshte shqiponjaaa

Adea Pula - 28 Nentori

28 nentori dita e flamurit dita e kosoves dita e bajram currit
28 nentori dita e shqipris dite e kosoves dita e pavarsis o ismajl qemajli te lumt ajo dor qe para gjith botes ngrite flamurin ne vlor
isa boletini trim i dheut luftoi pergjakshem per shlirimin e atdheut
luigj gurakuqi ideolog shqiptar punoi per njohjen e identetitit kombtar
(2)ref...
28 nentori dita e flamurit dita e kosoves dita e bajram currit
28 nentori dita e shqiperis dita e kosoves
dita e pavarsisKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018