Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Ajdini - Hajde Nuse (Feat. Dardan Kolonja)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dasmoret po vijn
Po vijn me kismet
Nise vallen, o baba, vallen me lezet

Po e sjellin nusen
Ne shtepin e vet
Hidhe nene vallen o, vallen me lezet

Hajde nuse hy ne valle
Bashk me dhendrin krah per krah
Mashallah sa u ka hije, uron motra me vellan
2x

Djalin u be dhender, nusen n'tel e pret
Vesellon si ylli mor, si yll i vertet

Nusja hyn ne valle, me hapin e leht
Qofshe kembe mbare moj, e me bereqet

Hajde nuse hy ne valle
Bashk me dhendrin krah per krah
Mashallah sa u ka hije, uron motra me vellan
2x

Nusja hyn ne valle, me hapin e leht
Vesellon si ylli mor, si yll i vertet

Hajde nuse hy ne valle
Bashk me dhendrin krah per krah
Mashallah sa u ka hije, uron motra me vellan
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Arben Ajdini
Publikimi: 09/12/2020
Video Produksioni: Zati Production


Arben Ajdini - Hajde Nuse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Nuse".
3. Video është e këngës "Hajde Nuse", por nuk këndohet nga Arben Ajdini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arben Ajdini:


Komente 0