Më mbaj mend (për 1 muaj)


Arben Dema - Potpuri Gjakovare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/01/2014

2014-01-31T06:17:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Gjakovare" kënduar nga Arben Dema.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arben Dema i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Arben Gjeloshi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I vu’jtun jam në këtë jetë
Sa të rrnoj e të vdes.
I: Sevdaja m’u ka përjetë
Si bylbylit o në pranverë. :I

Bylbyli këndon n’Çabrat
Vajzë mos qaj me lot.
Dil gjarpnushë mos rri në dhomë
N’gjo bylbylat sa mirë këndojnë!

Male dhe fusha jeshil
Ç’u bona harabë.
Mjaft durova sa i mal me borë
Vashë se la pa të shti në dorë!Më Shumë Këngë Nga Arben Dema:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet