Arben Dreshaj Poezi
Arben Dreshaj

Tema: Poezi Për Varfërinë


Paraja

Në dorë, në xhep
mendje e kuletë
të ikun, të tradhtojnë
do i "harroje", por nuk të "harrojnë"

shkojnë e vijnë e prapë shkojnë
i bindën atij që i programon
kush nuk ia del me i menaxhu
i programuar duhet me jetu

këto dy opsione janë
mbi dhe nën tavolinë
vendimin e merr Ti vet
s’ka adresë për ankimim

fito, mos humb
merr e zgjidh.

- Poezi nga Arben Dreshaj


- U dërgua nga arbendreshaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0