Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Jorgji
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  42

Arben Jorgji është këngëtar. Më datë 16 Nëntor 2011, Arben Jorgji ne bashkepunim me Orkestra Kolonja Folk publikojnë videoklipin "Keng Per Dervish Elmazin".Kjo kenge u orkestrua nga Olsi Ahmeti. Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master.

Me 7 janar 2013 Arben Jorgji Dhe Sazet E Kolonjes pulikojne "Kenge Dasme". Ai ka qene i ftuar tek “Asambli Vlleh Voskopoja”, i cili u organizua ne 4 vende te ndryshme, ne Erseke, Korce, Janine dhe Selanik. Ka marre pjese ne koncertin “Paqja Globale 2007”, i ftuar nga bashkia Korce. Arben Jorgji eshte ftuar dy here si kengetar ne festivalin folklorik te Permetit, i cili organizohet per nder te artistit te popullit dhe mjeshtrit te madh “Laver Bariu”. Gjithashtu ka marre pjese dhe ne shume koncerte te tjera brenda dhe jashte vendit.

Më datë 5 Qershor 2019, Arben Jorgji publikon videoklipin "Kolazh Dasme 2019".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet