Audio

Arben Jorgji - Kur Me Shkon Sokakut


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/03/2012

2012-03-03T23:13:48


"Kur Me Shkon Sokakut" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Arben Jorgji.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Arben Jorgji i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Eli Fara. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur me shkon sokakut nallgat mi troket moj mi troket
o moj goc e vogel sa te ka lezet

Folme, te lutem-e te lutem-e
fol ne me do apo sme do
ndryshe ma bej varrin dhe te gjalle me mbulo.

Te shkrova nje leter bera nje shaka moj nje shaka
fajin sta kam une ta ka yt vella.

Se une jam pa nene
dhe ti pa baba moj pa baba
fajin s'ta kam une
ta ka yt vellaMë Shumë Këngë Nga Arben Jorgji: