Arben Kurteshi Poezi
Arben Kurteshi

Pavarësia

Mori nëna Dardani
Pas shtatë vitesh pavarësi,
Të ikin pleq e të ikin të rinj.
Je e bukur, plot hijeshi,
Po të rrinin dhe pleq e të rinj
Do të dukeshe për mrekulli.

- Poezi nga Arben Kurteshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0