Arben Kurteshi Poezi
Arben Kurteshi

Mërgimtari

Mërgimtar është ai
Që ka dy fole:
Një n’shtegtim
E tjetrën n’atdhe.
Mërgimtari i flet dy gjuhë:
Atë të nënës dhe një të huaj.
Mërgimtari i vërtetë
Ia ruan shqipes folenë.
Ai shumë udhëton,
Por atdheun
Kurrë s’e harron.

- Poezi nga Arben Kurteshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0