Arben Kurteshi Poezi
Arben Kurteshi

Koha

Kohë e gjatë
Nga dita kur ika,
Kohë e gjatë që kur s’ju kam parë,
Natën për ju ëndërroja,
Ditën shumë kam qarë.
Shqiponjat e malit
I dërgonin porosi,
Popullit të lashtë
Që e mbaj në gji.
Shpresa për t’ju parë
Nuk u shua kurrë,
Dhe sërish u pamë
Kur nipi m’u bë burrë.

- Poezi nga Arben Kurteshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0